Ile trwa studiowanie, nieco inaczej
Na poprzedniej stronie jednostką statystyki był program osoby, czyli realizacja danego programu studiów przez daną osobę. Słabością tego podejścia jest, że jedna i ta sama osoba może kolejno (lub częściowo równocześnie) studiować na różnych programach, wznawiać studia po skreśleniu, itp. Co gorsza, jak łatwo sprawdzić nazewnictwo programów zmieniało się w czasie, również zmieniała się polityka co do sposobu opisywania w bazie USOS przypadków przerywania i wznawiania studiów.
Tutaj zastosuję podejście traktujące jako jednostkę statystyki osobę studiującą. Uwzględnię wszystkie programy studiów dziennych realizowane z udziałem FUW — czy to jako jednostki administrującej, czy to współprowadzącej (a więc np. cały MISMaP), a jako czas trwania studiów potraktuję interwał pomiędzy najwcześniejszą datą podjęcia studiów przez daną osobę (na którymkolwiek z uwzględnionych programów studiów) a najpóźniejszą datą zakończenia studiów (jw.), lub datą dzisiejszą - jeżeli studia nie zostały zakończone.
Wysokość słupka o położeniu poziomym x opisuje procent studentów z danej kategorii, których studiowanie — na jakichkolwiek programach realizowanych z udziałem FUW, i być może z przerwami — trwa (lub trwało) dłużej niż x miesięcy.
- Liczba osób:
- Liczba rekordów (programów osób):
- Data początkowa:
- Data końcowa:
Wszyscy studenci studiów dziennych
W tym również aktualnie studiujący.
Studenci, którzy uzyskali dyplom (jakikolwiek)
I być może kontynuują studia na drugim stopniu (lub próbowali, i zostali skreśleni)
To, że niektórym (choć dość nielicznym) udało się uzyskać dyplom w nietypowo krótkim czasie można wyjaśnić tym, że mogli oni wznowić studia przerwane jeszcze w okresie nieudokumentowanym w USOS.
Studenci skreśleni, bez żadnego dyplomu
I nie kontynuujący aktualnie studiów na żadnym programie.
Studenci aktualni
Którzy być może w przeszłości uzyskali już jakiś dyplom.